Tag: tabela imalatcısı

Blog

Tabelacı Tabela İmalatı

Işıklı Tabela Teknik Detayları

Işıklı Tabela, yaşadığımız yüz yıl içerisinde dükkan ve mağaza sahiplerinin daha fazla müşteri ve davetli çekmek için kullandığı birçok satış yöntemi vardır. Ancak sektör içinde ilk satışı her zaman için tabela ve onun renkli dünyasının yaptığı da bilinmektedir. Çünkü  insan ile ürün arasındaki ilk bağı dükkanların üzerindeki tabela oluşturmaktadır. Hizmetlerin arasında yer alan ve her ihtiyaca ve isteğe anında cevap veren tabela çeşitleri sizin ve dükkanınızın müşteri ile olan iletişimini başlatacak ve canlandıracaktır. Bugün ilgi çekici bir tabelaya sahip olmayan dükkan rekabet yarışında bir sıfır mağlup başlamaktadır. Dükkanın ismi ve konumu kadar tercih edilecek tabela çeşitleri de satışı ve müşteri memnuniyetini doğrudan etkilemektedir.

Tabela Çeşitleri Nelerdir?

Gelişen teknoloji ve kullanılan ürünlerin kalitesi ile birlikte mağazalarda satılan ürünler kadar mağazayı da müşteri gözünde satışa çıkaran tabela çeşitleri mevcuttur. Dükkana en uygun tabelayı seçmek için tüm çeşitleri yerinde incelemeli ve tam olarak mağaza dünyanızı yansıtan, aynı zamanda konumunuzu meraklandıran tercihlerde bulunmalısınız. Bunun için önceleri tek tip ve standart ölçeklerde olan tabelalar artık çok daha modern ve dijital dünyanın ihtiyaçlarına gerektiği kadarıyla cevap verebilen bir yapıya oturtulmuştur. Kuru ve mat renkler terk edilmiş; onun yerine elektronik bir şekilde yanıp sönen, müşteri ile iletişiminde eğlenceyi ve neşeyi baz alan ve adeta deyim yerindeyse büyük bir albeni oluşturan tabela çeşitleri mevcuttur. Mevcut piyasa içerisinde en fazla üretilen ve dükkan sahipleri tarafından tercih edilen 4 adet tabela çeşidi vardır. Bunlar sırasıyla; led tabela, neon tabela, pleksi tabela, ışıklı tabela olarak özetlenebilir.

Tabela Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Öncelikli olarak dükkan sahiplerinin ve alıcılarının bütçe seçenekleri göz önünde bulundurularak üretici firmaların sunduğu çeşitler mevcuttur. Bununla birlikte en temel ayrım sadece gündüz açık olan dükkanlar ile akşam karanlığında da açık olan dükkanlar arasında yaşanmaktadır. Sadece gündüzleri açık olan bir dükkan ya da mağazanın tabela ya da muadili bir ürüne ihtiyacı bulunmaktadır. Buna ek olarak akşamları ve geceleri de aktif olarak üretim ve satış yapan mağazaların çeşitli ışık biçimlerine sahip, dekoratif unsurları da dikdörtgen çerçevesinde bulunduran tabelalara ihtiyacı vardır. Bu sayede rakip firmalarına karşı elinde bir koz bulundurup dükkan arayan potansiyel müşterilere açık çağrıda bulunmaktadır. Son olarak dikkat edilmesi gereken nokta elbette ki dükkanın yapısına ve atmosferine uygun yapıda bir tabela yaptırmak olacaktır. Örneğin gıda sektöründe daha coşkulu ve neşeli tabela tercihleri olabilirken, nispeten daha oturaklı işletmelerde daha mat ve koyu renkli tabelalar kullanılması hem ticari hem müşteri ilişkileri açısından daha elverişli olacaktır.

Tabela Marka Her Zaman Sizlerle

WhatsApp chat
Call Now Button